MRF6V4300NR1
Contact Now
MRF6V4300NR1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 110 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : TO-270 WB-4
Voltage - Test : 50 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 450MHz
Gain : 22dB
Package / Case : TO-270AB
Current - Test : 900 mA
Power - Output : 300W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRF6
Description : FET RF 110V 450MHZ TO-270-4
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : MRF6V4300NR1
Contact Now
RF Mosfet 50 V 900 mA 450MHz 22dB 300W TO-270 WB-4