BLC8G24LS-240AVZ
Contact Now
BLC8G24LS-240AVZ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : DFM8
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain : 14.5dB
Package / Case : SOT-1252-1
Current - Test : 500 mA
Power - Output : 56W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Description : RF FET LDMOS 65V 14.5DB SOT12521
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : BLC8G24LS-240AVZ
Contact Now
RF Mosfet 28 V 500 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 14.5dB 56W DFM8