PTVA035002EV-V1-R0
Contact Now
PTVA035002EV-V1-R0
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 105 V
Package : Strip
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-36275-4
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 390MHz ~ 450MHz
Gain : 18dB
Package / Case : H-36275-4
Current - Test : 500 mA
Power - Output : 500W