PTFA181001EV4XWSA1
Contact Now
PTFA181001EV4XWSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-36248-2
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Infineon Technologies
Frequency : 1.88GHz
Gain : 16.5dB
Package / Case : 2-Flatpack, Fin Leads
Current - Test : 750 mA
Power - Output : 100W