BLP05H6700XRY
Contact Now
BLP05H6700XRY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 135 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 4-HSOPF
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 600MHz
Gain : 26dB
Package / Case : SOT-1138-2
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 700W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 1.4µA
Base Product Number : BLP05
Description : RF MOSFET LDMOS 50V SOT1138-2
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : BLP05H6700XRY
Contact Now
RF Mosfet 50 V 100 mA 600MHz 26dB 700W 4-HSOPF