PTFA082201EV4R250XTMA1
Contact Now
PTFA082201EV4R250XTMA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-36260-2
Voltage - Test : 30 V
Mfr : Infineon Technologies
Frequency : 894MHz
Gain : 18dB
Package / Case : H-36260-2
Current - Test : 1.95 A
Power - Output : 220W