BLC2425M8LS300PY
Contact Now
BLC2425M8LS300PY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT1250-1
Voltage - Test : 32 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.45GHz
Gain : 17.5dB
Package / Case : SOT1250-1
Current - Test : 20 mA
Power - Output : 300W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLC2425
Description : RF FET LDMOS 65V 17DB SOT12501
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : BLC2425M8LS300PY
Contact Now
RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 17.5dB 300W SOT1250-1