MRF8S9202NR3
Contact Now
MRF8S9202NR3
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 70 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : OM-780-2
Voltage - Test : 28 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 920MHz
Gain : 19dB
Package / Case : OM-780-2
Current - Test : 1.3 A
Power - Output : 58W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRF8
Description : FET RF 70V 920MHZ OM780-2
Model Number : MRF8S9202NR3
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.3 A 920MHz 19dB 58W OM-780-2