BLF2425M6LS180P,11
Contact Now
BLF2425M6LS180P,11
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT539B
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.45GHz
Gain : 13.3dB
Package / Case : SOT-539B
Current - Test : 10 mA
Power - Output : 180W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF2425
Description : RF FET LDMOS 65V 13.3DB SOT539B
Model Number : BLF2425M6LS180P,11
Contact Now
RF Mosfet 28 V 10 mA 2.45GHz 13.3dB 180W SOT539B