PTFB191501FV1XWSA1
Contact Now
PTFB191501FV1XWSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : H-37248-2
Voltage - Test : 30 V
Mfr : Infineon Technologies
Frequency : 1.99GHz
Gain : 18dB
Package / Case : 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Current - Test : 1.2 A
Power - Output : 150W