AFT18S230SR3
Contact Now
AFT18S230SR3
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : NI-780S
Voltage - Test : 28 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 1.88GHz
Gain : 19dB
Package / Case : NI-780S
Current - Test : 1.8 A
Power - Output : 50W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : AFT18
Description : FET RF 65V 1.88GHZ NI780S-6
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : AFT18S230SR3
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.8 A 1.88GHz 19dB 50W NI-780S