BLF2425M7LS250P,11
Contact Now
BLF2425M7LS250P,11
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Bulk
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT539B
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.45GHz
Gain : 15dB
Package / Case : SOT-539B
Current - Test : 20 mA
Power - Output : 250W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF2425
Description : RF FET LDMOS 65V 15DB SOT539B
Model Number : BLF2425M7LS250P,11
Contact Now
RF Mosfet 28 V 20 mA 2.45GHz 15dB 250W SOT539B