BLA8G1011LS-300U
Contact Now
BLA8G1011LS-300U
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT502B
Voltage - Test : 32 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 1.06GHz
Gain : 16.5dB
Package / Case : SOT-502B
Current - Test : 150 mA
Power - Output : 300W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLA8
Description : RF FET LDMOS 65V 16DB SOT502B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : BLA8G1011LS-300U
Contact Now
RF Mosfet 32 V 150 mA 1.06GHz 16.5dB 300W SOT502B