MDSGN-750ELMV
Contact Now
MDSGN-750ELMV
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 150 V
Package : Bulk
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 55-KR
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Microchip Technology
Frequency : 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain : 19.1dB
Package / Case : 55-KR
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 800W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : -
Description : TRAN, GAN, 1030/1090 MHZ, 750W,
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : MDSGN-750ELMV
Contact Now
RF Mosfet 50 V 100 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 19.1dB 800W 55-KR