CLF1G0035-50,112
Contact Now
CLF1G0035-50,112
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 150 V
Package : Tray
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT467C
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 3GHz
Gain : 11.5dB
Package / Case : SOT-467C
Current - Test : 150 mA
Power - Output : 50W
Technology : GaN HEMT
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : CLF1G0035
Description : RF FET HEMT 150V 11.5DB SOT467C
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : CLF1G0035-50,112
Contact Now
RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT467C