BLF0910H9LS600J
Contact Now
BLF0910H9LS600J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 108 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT502B
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 900MHz ~ 930MHz
Gain : 18.6dB
Package / Case : SOT-502B
Current - Test : 90 mA
Power - Output : 600W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 2.8µA
Base Product Number : BLF0910
Description : BLF0910H9LS600/SOT502/REEL
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : BLF0910H9LS600J
Contact Now
RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 18.6dB 600W SOT502B