0912GN-100LV
Contact Now
0912GN-100LV
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 150 V
Package : Bulk
Series : LV
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 55-KR
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Microchip Technology
Frequency : 960MHz ~ 1.215GHz
Gain : 17.5dB
Package / Case : 55-KR
Current - Test : 70 mA
Power - Output : 110W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : -
Description : TRAN, GAN, 960-1215 MHZ, 100W, 5
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : 0912GN-100LV
Contact Now
RF Mosfet 50 V 70 mA 960MHz ~ 1.215GHz 17.5dB 110W 55-KR