ATAR092L-065-TGQY1
Contact Now
ATAR092L-065-TGQY1
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 128B RAM, 4kB ROM
Package / Case : 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : -
Current - Receiving : -
Modulation : -
Package : Tray
RF Family/Standard : -
Data Rate (Max) : -
Product Status : Obsolete
Protocol : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -
Supplier Device Package : 20-SSO
Mfr : Microchip Technology
Frequency : -
Voltage - Supply : 1.8V ~ 6.5V
Power - Output : -
Description : IC MCU 4BIT 20SSOP
Model Number : ATAR092L-065-TGQY1
Contact Now
IC RF TxRx + MCU 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)