AB5020HF-210X297
Contact Now
AB5020HF-210X297
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.008" (0.20mm)
Package : Box
Series : AB-5000
Material : Polymer Resin, Metal Flakes
Mfr : 3M
Shelf Life Start : -
Width : 8.268" (210.00mm)
Shape : Rectangular
Length : 11.693" (297.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : AB5020
Description : RF ABSORB SHEET 11.693"X8.268"
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet AB-5000 Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.008" (0.20mm)