11.5X12-6-1182
Contact Now
11.5X12-6-1182
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive, Double Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.004" (0.09mm)
Package : Box
Series : 1182
Material : Copper Foil
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : -
Width : 11.500" (292.00mm)
Shape : -
Length : 12.000" (304.80mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -
Type : Shielding Sheet
Base Product Number : 11.5X12
Description : RF EMI SHLDING SHEET 12"X11.5"
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet 1182 Copper Foil Conductive, Double Sided 11.500" (292.00mm) X 12.000" (304.80mm) X 0.004" (0.09mm)