5-1125-1.5S
Contact Now
5-1125-1.5S
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Acrylic, Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.004" (0.09mm)
Package : Bulk
Series : 1125
Material : Copper Foil
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : -
Width : 1.500" (38.10mm)
Shape : Square
Length : 1.500" (38.10mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -
Type : Shielding Sheet
Base Product Number : 5-1125
Description : RF SHLDING SHEET 1.5"X1.5" 5PK
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet 1125 Copper Foil Acrylic, Non-Conductive, Single Sided 1.500" (38.10mm) X 1.500" (38.10mm) X 0.004" (0.09mm)