IBF15-180DD125X125
Contact Now
IBF15-180DD125X125
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Double Sided
Product Status : Obsolete
Thickness - Overall : 0.009" (0.24mm)
Package : Bulk
Series : iBF
Material : -
Mfr : TDK Corporation
Shelf Life Start : -
Width : 4.921" (125.00mm)
Shape : Sheet
Length : 4.921" (125.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Type : Shielding Sheet
Description : NFC SHIELD 125 X 125MM SHEET
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet iBF Non-Conductive, Double Sided 4.921" (125.00mm) X 4.921" (125.00mm) X 0.009" (0.24mm)