IFL04-050NB300X200
Contact Now
IFL04-050NB300X200
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.002" (0.05mm)
Package : Bulk
Series : IFL
Material : -
Mfr : TDK Corporation
Shelf Life Start : -
Width : 7.874" (200.00mm)
Shape : Sheet
Length : 11.811" (300.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Type : Shielding Sheet
Description : NFC SHIELD 300 X 200MM SHEET
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet IFL Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.002" (0.05mm)