MLX91208LDC-CAV-000-SP
Contact Now
MLX91208LDC-CAV-000-SP
  • 1
Response Time : 3 us
Product Category : Board Mount Current Sensors
Sensor Type : Open Loop
Current Rating : 12 mA
Operating Supply Voltage : 5 V
Frequency Range : DC to 200 kHz
Manufacturer : Melexis
Description : Board Mount Current Sensors High Speed Programmable IMC-Hall Current Sensor IC in SOIC8 - 30-200mV/mT (40mV/mT) - Analog Output