DSPIC33EP128GP502-I/SP
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : SPDIP-28
Packaging : Tube
Core : dsPIC33EP
Data RAM Size : 16 kB
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Program Memory Size : 128 kB
Maximum Clock Frequency : 60 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 128KB FL 16KB RAM 60MHz 28Pin